Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »

Zamknij
telefon (+48) 91 88 160 88
godz. 9:00 - 14:00
fr nl en

Stawiamy na kolory!

03.07.2013 10:28

Stawiamy na kolory! A jeśli Ty stawiasz na unikalne wzornictwo to zapraszamy do obejrzenia naszej kolekcji: pościel dla dzieci, śpiworki, kocyki, dekoracyjne poduszki - każdy znajdzie coś dla siebie!

http://www.petiteamelie.pl/posciel.html

Pościel dla dzieci – o czym należy pamiętać:

  1. Śpiworki oraz cieniutkie kołderki z wszystym na stałę wypełnieniem zalecane są dla noworodków. Kołderki można wcisnąć pomiędzy materac a kołyskę i uniemożliwić w ten sposób rozkopanie się. 
  2. Dla najmniejszych maluszków poduszka nie jest wskazana! Działa niekorzystnie na rozwój części szyjnej i piersiowej kręgosłupa. Niemowle powinno leżeć na płasko, najlepiej na dobrej jakości, oddychającym materacu.
  3. Dla troszkę starszych dzieci śpiących w łóżeczku polecamy wybrać pościel o wymiarach 120x90 cm (kołdra) i 40x60 cm (poduszka). Ochraniacz dodatkowo stworzy w łóżeczku przytulny nastrój.
  4. Dla przedszkolaczków polecamy troszkę większe łóżeczko, popularne jest takie o wymiarach 140x70 cm. Do niego możemy użyć zestawu pościeli z kołderką o wymiarach 135x100 cm. Pamiętajmy, aby poduszka była w miare płaska, jest to najlepsze dla dziecięcych kręgów szyjnych.
Posted By Petite Amélie

A tak to się wszystko zaczęło… Pewnego dnia Petite Amélie spacerowała po rynku staroci w Lyon i zobaczyła przepiękny, stary, dziecięcy wózek przypomijający malutki wagonik. Zafascynował ją fakt, że dawno temu nawet wózki spacerowe to było misterne dzieło ludzkich rąk - wykonywane były z drewna powleczonego tkaniną. Na myśl od razu przyszedł jej pewien pomysł – a może by tak spróbować przenieś atmosferę dawnych lat do dziecięcego pokoju projektując kołyskę przypominającą malutki wagonik? Po starannym wybraniu najlepszego drewna bukowego przystąpiono do pracy w atelier Petite Amélie. Uwzględniając wszystkie wymagania normy bezpieczeństwa – o czym świadczy uzyskany później certyfikat EN-1130 :2001 – przez wiele dni dopracowywaliśmy nasz projekt. Mamy nadzieję, że spodoba się zarówno mamom jak również ich maluszkom!Posted By Petite Amélie