Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »

Zamknij
telefon (+48) 91 88 160 88
godz. 9:00 - 14:00
fr nl en

Petite Amélie

Petite Amélie urodziła się w Lyon w piękny słoneczny dzień. Już jako mała dziewczynka spacerowała po brocante ciągnąc za sobą na sznurku swojego drewnianego pieska a w drugiej ręce trzymając ukochaną lalkę Gogo. Jej ciekawskie oczka nie mogły się nadziwić tym wszystkim starym, pięknym przedmiotom – grającym pozytywkom z tańczącymi baletnicami, zegarom z kukułkami i małym drewnianym marionetkom. I tak oto pewnego dnia otrzymała niezwykły prezent – kolorową, drewnianą kołyskę dla lalek. Dziadek ją odmalował i była jak nowa – Petite Amelie codziennie bujała w kołysce Gogo i pieska do snu.  Razem z babcią uszyła im piękne kołderki i poduszki i wtedy już zaczęła marzyć , że kiedyś jako duża dziewczynka sama będzie projektować przedmioty, które dadzą szczęście innym dzieciom, a ich mamom pozwolą zanurzyć się w świecie magii i beztroskiego poczucia dzieciństwa.

Dzisiaj firma Petite Amélie, założona przez Joannę Rutges w 2010 roku w Lyonie, rozumiejąc potrzeby niemowląt i ich mam tworzy z pasją rzeczy wyjątkowe, dopracowane w każdym szczególe. Wzorując się na starych i zapomnianych wzorach kołysek oraz innych mebli i akcesoriów dziecięcych nadajemy im nową duszą wcielając projekty w życie naszym atelier. Cała nasza praca oparta jest na miłości do tradycji a naszą misją jest tworzyć piękny i kolorowy świat wokół naszych dzieci. Ale naszym priorytetem jest przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO maluszków – dlatego wszystkie nasze kołyski posiadają certyfikat bezpieczeństwa EN-1130:2011!

Petite Amélie to:

NIEPOWTARZALNE WZORNICTWO – produukty marki „Petite Amélie” dostępne są tylko i wyłącznie w naszym sklepie internetowym!

BEZPIECZEŃSTWO - Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest dla nas sprawą priorytetową dlatego wszystkie produkwane przez nas kołyski posiadają certyfikaty bezpieczeństwa EN-1130:2001.

JAKOŚĆ I EKOLOGIA - Dokładamy wszelkich starań by tworzyć ekologiczne produkty jak najwyższej jakości. Masz więc pewność, że Twoje dziecko rozwija się w bezpiecznym i ekologicznym środowisku.